EN

/

/

/

/

/

Zdjęcia z realizacji autorstwa Fotografia Kinga Skalik.

Jako ILNEDRO jesteśmy dumni z osiągniętego efektu i cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć Zespołowi ze strony Accace, Projektantom oraz nieocenionemu Zespołowi Walter Herz w trakcie całego procesu od samego początku. Rozpoczęliśmy od wizji lokalnych, które uważamy za niezbędne dla pełnego zrozumienia otoczenia projektowego w jakim się znajdujemy. Przygotowaliśmy specyfikację, która umożliwiła precyzyjne określenie rozwiązań technicznych i materiałowych, które powinny być uwzględnione przez oferentów w trakcie przeprowadzonego konkursu ofert. Specjaliści z ILNEDRO zapewnili wsparcie Klientowi przy weryfikacji kosztorysów oraz uczestniczyli w procesie „value engineering” doprowadzając do wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań, generujących przy tym znaczne oszczędności kosztowe. Konkurs ofert przeprowadzony przez firmę Wynajmującego - CPI, wygrała firma NEO-ŚWIAT 2.0, która następnie stanęła na wysokości zadania i przeprowadziła realizację fit-out w sposób wzorcowy. W takim otoczeniu, bieżący nadzór techniczny nad pracami jaki sprawowaliśmy, był wyjątkową przyjemnością. Finalizując inwestycję uczestniczyliśmy w odbiorach końcowych oraz braliśmy udział w procedurach weryfikacji usunięcia usterek.

 

Cieszymy się, że zostaliśmy zaangażowani w ten unikalny projekt, gdzie mogliśmy świadczyć nasze pełne usługi z zakresu doradztwa i wsparcia techniczno-kosztowego. Dziękujemy firmie Accace sp. z o. o. za zaufanie i życzymy wielu produktywnych chwil w pracy w nowym biurze 😊

 

 

Zespół ILNEDRO

Proces wyboru mebli ruchomych, dopasowanych pod kątem wygody do pracowników i atrakcyjnych wizualnie był kolejnym wyzwaniem, które zostało zrealizowane znakomicie przy wsparciu Pani Olgi Daszczyńskiej oraz Pana Daniela Czajkowskiego z firmy Lobos. Na uwagę zasługuje w szczególności wyposażenie miejsc pracy w biurka elektryczne, umożliwiające regulację wysokości blatu. Zapewniają one optymalne warunki i pomagają w utrzymaniu zdrowego trybu życia poprzez ograniczenie ryzyk wynikających z siedzącego trybu pracy.

Powierzchnia biurowa, choć niewielka w stosunku do projektów nad którymi najczęściej pracujemy, została zaaranżowany w sposób ergonomiczny i optymalny. Dostępna przestrzeń została wykorzystana w pełni a każdy jej skrawek został przemyślany i zaaranżowany z należytą pieczołowitością, co przełożyło się na efekt finalny w postaci wygodnego i funkcjonalnego biura. Personalizacja poszła krok dalej i zapadła decyzja o wyborze mebli stałych wykonanych na zamówienie, które zostały dopasowane do unikatowych potrzeb i charakteru pracy poszczególnych działów.

 

Zespół Accace w trakcie całego procesu projektowego i realizacji wykazał się ponadprzeciętną dbałością o każdy szczegół, pokazując nie tylko zaangażowanie, ale też głęboką troskę o jakość wykończenia biura. Aby ocieplić industrialny charakter, zastosowane zostały oprawy emitujące światło o barwie 3 000 K – czyli ciepłej. Odsłonięte powierzchnie betonowe zostały zestawione z dekorami drewnianymi, tworząc dialog między surowością a tym co naturalne.

W toku prac projektowych prowadzonych przez biuro Helikon oraz Magdę Majerowską-Pukacz każde z tych pytań  znalazło odpowiedź. Zespół Accace podjął odważną decyzję o wyeksponowaniu rozrzeźbionego stropu i zmierzeniu się z konsekwencjami jakie ona niesie. Aby ograniczyć obniżanie wysokości pomieszczeń, instalacja wentylacji i elektryczna zostały poprowadzone pod podłogą podniesioną. Strop wraz z żebrami został przemalowany na kolor jasnoszary, co rozjaśniło i optycznie powiększyło przestrzeń. Nad miejscami pracy zostały powieszone panele akustyczne pełniące zarówno funkcję dekoracyjną jak i poprawiającą komfort akustyczny pomieszczeń. Aby dopełnić efekt, do biura została wprowadzona tworząca przyjazne środowisko zieleń. Za dobór i realizację zieleni odpowiadała Pani Milena Laskus oraz Pan Paweł Koziński z firmy GreenLIV. Oprócz samej zieleni oraz doboru specjalistycznych lamp wspomagających wegetację roślin, firma GreenLIV zrealizowała efektowne donice wiszące, których spód został wykończony lustrzanym laminatem.

Każdy projekt, przy którym mamy przyjemność pracować, posiada unikalne cechy, które zapadają w naszą pamięć w sposób szczególny. O nowym biurze Accace Sp. z o.o., firmy oferującej innowacyjne usługi w obszarze podatków, prawa, księgowości oraz obsługi kadrowo-płacowej śmiało możemy powiedzieć, że będą to funkcjonalność, przywiązanie uwagi do szczegółów i połączenie przeszłości z przyszłością.

 

Budynek Atrium Centrum, w którym powstało nowe biuro, wyróżnia się unikalną fasadą i przeszklonym kilkukondygnacyjnym atrium wywierającym wrażenie na osobach wchodzących do budynku. Atrium Centrum charakteryzuje się unikalną lokalizacją w centrum miasta, doskonałym połączeniem komunikacyjnym oraz sąsiedztwem Hali Mirowskiej. Hala ta, przesiąknięta historią, przypomina nam o przeszłości, kontrastując z nowoczesnymi zabudowaniami biznesowej Warszawy. Nic dziwnego że tak inspirujące otoczenie miało przełożenie na zrealizowaną powierzchnię biurową.

 

 

Gdy pierwszy raz weszliśmy do niezaaranżowanej przestrzeni, naszym oczom ukazał się charakterystyczny strop żelbetowy poprzecinany belkami na całej swojej powierzchni, obok którego nie dało się przejść obojętnie. Zastana przestrzeń wzbudziła wiele pytań:

  • eksponować czy ukrywać?
  • jak przeprowadzić instalacje?
  • jeśli eksponować, w jaki sposób najlepiej podkreślić charakter?
  • jak zapewnić komfort akustyczny?

Biuro Accace Sp. z o.o.

 

Lokalizacja: Atrium Centrum, al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa

Rok: 2023

Metraż: 550 m kw.

Obsługa inwestycji: Walter Herz sp. z o. o.

  1. en

/

/

/

/

/