EN

/

/

/

/

/

Zdjęcia z realizacji autorstwa Fotografia Kinga Skalik.

O jakości przestrzeni biurowej nie świadczą tylko aspekty wizualne. Elementy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka są nie mniej istotne. Specjaliści z ILNEDRO skrupulatnie nadzorowali proces modernizacji instalacji budynkowych oraz poprawność dostosowania ich do obowiązujących przepisów.

 

Zrozumienie znaczenia komfortu akustycznego zaowocowało zastosowaniem specjalistycznych materiałów i strategicznym planowaniem przestrzennym w celu zapewnienia optymalnego zarządzania dźwiękiem. Było to możliwie między innymi dzięki zastosowaniem ścianek kartonowo-gipsowych o podwyższonych parametrach akustycznych o konstrukcji strop – strop. Płyty sufitów podwieszanych, „miękkie wykładziny”, zieleń oraz staranny dobór miękkiego wyposażenia – wszystko to tworzy środowisko, sprzyjające koncentracji, swobodnej komunikacji oraz współpracy bez przeszkód.

 

Współpraca między zespołem ISON Care wspieranym przez ILNEDRO, a zespołem budowlanym z firmy Monter była kluczowym elementem osiągnięcia sukcesu projektu. Jasna komunikacja, wspólna wizja i aktywne rozwiązywanie problemów ułatwiły proces realizacji projektu. Bardzo cenimy tę owocną kooperację i z radością wyrażamy życzenie pracy w takim duchu przy przyszłych projektach.

 

 

Zespół ILNEDRO

Nadciągający przełom w kierunku modeli pracy hybrydowej wymagał przestrzeni biurowej, która bez wysiłku mogłaby pomieścić zarówno pracę stacjonarną, jak i zdalną.  Inwestor jak i Projektant przyjęli kreatywne podejście do maksymalnego wykorzystania przestrzeni i zasobów jakimi dysponowali. Liczne meble z dotychczasowego biura zostały wykorzystane ponownie, wpasowując się w odświeżone otoczenie. Na uwagę zasługuje strefowanie przestrzeni poprzez zastosowanie nietuzinkowych układów wykładzin o niestandardowym kształcie modułów 100 cm x 25 cm. Pozwoliły one na zastosowanie układu tak zwanej jodełki klasycznej, dzięki czemu osiągnięto unikalny efekt, który wyróżnia tę przestrzeń. Warto zaznaczyć, że zabieg ten nie wymagał dodatkowych nakładów finansowych. To doskonały przykład, jak pomysłowość może przyczynić się do osiągnięcia imponującego rezultatu bez ponoszenia nadmiarowych kosztów.

 

Znalezienie równowagi między nowoczesną estetyką a komfortem było kolejnym kluczowym założeniem projektowym. Wnętrza zostały zaprojektowane tak, aby budzić poczucie spokoju, poprzez zastosowanie stonowanej palety kolorów, naturalnych materiałów oraz obfitą ilość naturalnego światła. Wprowadzenie elementów architektonicznego betonu oraz drewnianych lameli dodało nutę wyrafinowania, jednocześnie tworząc spokojną atmosferę, która wzmacniała koncentrację i dobre samopoczucie.

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu kluczową rolę odgrywa elastyczność i innowacyjność. ISON Care, multi-specjalistyczna spółka świadcząca wysokiej jakości usługi z zakresu assistance, likwidacji szkód, call center,  stanęła przed wyzwaniem zmodernizowania swojej przestrzeni biurowej, by dostosować ją do ewoluującego krajobrazu pracy. Współpraca z ILNEDRO przy tym projekcie została nawiązana na etapie realizacji i obejmowała usługi z zakresu doradztwa technicznego, kosztowego, a także wsparcie projektowe przy doborze elementów wykończeniowych.

 

Jednym z kluczowych czynników, które wpłynęły na decyzję ISON Care o pozostaniu w biurowcu Sienna Center była jego lokalizacja. Usytuowanie w samym sercu miasta, między ulicami Sienną, Twardą, Złotą i Żelazną, sprawia że biuro jest doskonale skomunikowane, a pracownicy chwalą sobie dogodny dojazd do miejsca pracy.

 

Biuro ISON Care w Warszawie

 

Lokalizacja: Sienna Center, Warszawa

Rok: 2023

Metraż: 592,6 mkw.

Wykonawca: Monter Sp. z o.o. Sp. k.

Projektant: Pracownia Architektury Adrian Górecki

Inwestor: CA Immo Real Estate Management Poland Sp. z o.o.

  1. en

/

/

/

/

/