EN

/

/

/

/

/

Zdjęcia z realizacji autorstwa Fotografia Kinga Skalik.

A skoro już jesteśmy przy ekologii, warto nakreślić działania jakie podjął GetResponse i ClickMeeting we współpracy z Projektantami, aby proces powstawania i urządzania biura przebiegał z poszanowaniem dla środowiska:

 

  • znaczną część mebli z dotychczasowych biur udało się odzyskać i wykorzystać ponownie; elementy wyposażenia zostały poddane renowacji i przetapicerowane dzięki czemu obecnie możemy podziwiać je w zupełnie nowej odsłonie,

 

  • przy zakupie nowego wyposażenia oraz materiałów wykończeniowych, każdorazowo brano pod uwagę możliwości recyklingu tworzyw, z których te zostały wykonane,

 

  • panele akustyczne ścienne i sufitowe zostały wykonane z przetworzonych butelek PET,

 

  • jeśli tylko było to możliwe, korzystano z lokalnych dostawców usług i wyposażenia.

 

 

A gdzie w całym procesie ILNEDRO?

 

Od wielkiego wybuchu… czyli od samego początku 😉

 

Rozpoczęliśmy od wizji lokalnych i weryfikacji standardu budynku na potrzeby Najemcy. Opiniowaliśmy umowę między Najemcą – GetResponse - a Inwestorem i w tym przypadku również Generalnym Wykonawcą, firmą Torus, a także wzięliśmy na siebie główny ciężar organizacji i struktury projektu. Przygotowaliśmy specyfikację materiałową, która umożliwiła precyzyjne określenie rozwiązań technicznych i materiałowych, które powinny pojawić się w projekcie by zapewnić najwyższy komfort użytkowania. Analizowaliśmy koncepcję architektoniczną pod względem techniczno-funkcjonalnym, dzięki czemu już na najwcześniejszym etapie projektowym Inwestor mógł podjąć działania przekładające się na redukcję kosztów projektu. Po przedstawieniu przez Generalnego Wykonawcę kosztorysu, zweryfikowaliśmy go i zaproponowaliśmy wielobranżowe „value engineering”, które po wprowadzaniu, pozwoliło na zamknięcie się w przyjętym budżecie przy zachowaniu wizji architektonicznej przygotowanej przez Projektantów. W trakcie realizacji sprawowaliśmy bieżący nadzór techniczny oraz w dalszym ciągu wspieraliśmy Klienta w kwestiach harmonogramowych, kosztowych i organizacji projektu. Uczestniczyliśmy w odbiorach końcowych oraz braliśmy udział w procedurach weryfikacji usunięcia usterek. Projekt zakończyliśmy wspierając Klienta w rozliczaniu robót dodatkowych, podpisując protokoły odbiorowe oraz weryfikowaniem dokumentacji powykonawczej.

 

Dziękujemy GetResponse i ClickMeeting za pracę przy tym wyjątkowym projekcie w tak dobrze zgranym zespole projektowym. Tym bardziej cieszy fakt, iż efekt tej ciężkiej, wielomiesięcznej pracy naprawdę robi „wrażenie WOW” 😊

 


Zespół ILNEDRO

Przechadzając się korytarzami biura dostrzegamy powtarzające się motywy, które zaczynają tworzyć w naszej wyobraźni spójną całość. To biuro to kosmos i nie chodzi tylko o wrażenie jakie na nas wywiera! Poszczególne pomieszczenia, w zależności od ich funkcji przybrały nazwy planet, gwiazd, konstelacji i odkrywców.

 

Gradientowe wykończenia ścian pomieszczeń do pracy indywidualnej, focus room, przywodzą na myśl wschód i zachód słońca stanowiące granice między nocą i dniem. Klimatyczne oświetlenie dekoracyjne zapewniają nam kinkiety w formie plafonów przedstawiających księżyce i planety. Opisane motywy nie wybijają się jednak na pierwszy plan, a są delikatną osnową dla przytulnych wnętrz w ciepłej kolorystyce wypełnionych naturalnymi, często ekologicznymi materiałami i ergonomicznymi meblami.

Wchodząc z holu windowego głównym wejściem na powierzchnię biura doświadczamy efektu, na którym wszystkim zależało – „efektu WOW”. Pierwsze co przykuwa naszą uwagę to nagromadzenie zieleni w postaci zielonej ściany z wkomponowaniem logo obydwu firm i wiszących donic z lustrzanym spodem, które odbijając otoczenie, potęgują wrażenie otoczenia przez roślinność. Warto zatrzymać się na moment przy ścianie zielonej którą wyróżnia wielogatunkowość oraz bezglebowa metoda uprawy, hydroponika, pozwalająca na sadzenie na pożywce z roztworu specjalnie dobranych soli mineralnych.

 

To jednak nie koniec zaskoczeń. Odwracając się za siebie, doświadczamy kolejnego „efektu WOW” widząc mural w wykonaniu Krika, artysty, którego prace w formie karykatury i komiksu najczęściej można obserwować na trójmiejskich i światowych (od Berlina po Tajwan)murach. Tego dzieła nie obejmiemy jednak jednym spojrzeniem, gdyż mural ma ponad 32 metry długości!

Dwa wydzielające się z bryły budynku skrzydła to indywidualne przestrzenie biurowe pracowników GetResponse i ClickMeeting. Zostały one zorganizowane tak, by dopasować się do stylu pracy każdej z firm oraz zaoferować przestrzeń na ekspresję artystyczną z użyciem własnego systemu identyfikacji.

Połączenie na jednej przestrzeni biurowej dwóch polskich prężnie działających firm z branży IT może zaskakiwać i zastanawiać, chyba że… jest to GetResponse i ClickMeeting, które łączy nie tylko osoba założyciela i właściciela, Szymona Grabowskiego, ale i od grudnia 2022 wspólne biuro w budynku NEON, w kompleksie Alchemia w Gdańsku.

 

 

Trzeba przyznać, że zespół projektowy z Workplace/Torus stanął przed nie lada wyzwaniem: jak stworzyć przestrzeń biurową, która z jednej strony łączy ludzi i sprzyja integracji, a z drugiej podkreśla indywidualny charakter każdej z firm i oferuje dedykowane strefy pracy?

Choć ostateczny werdykt należy do Pracowników GetResponse i ClickMeeting, zdaniem ILNEDRO efekt ten został osiągnięty!

 

Centralna część kondygnacji, która kształtem przypomina literę „H”, to networkingowa strefa wspólna z recepcją i dostępem do pomieszczenia socjalnego. W końcu nie ma zbyt wielu miejsc lepszych do porannej pogawędki niż okolice ekspresu z wyśmienitą kawą 😉 Tu do dyspozycji Pracowników znalazły się również lodówki regularnie uzupełniane artykułami śniadaniowymi a półki – przekąskami. A jeśli ktoś woli delektować się „małą czarną” w bardziej kameralnym gronie, z pewnością znajdzie dla siebie miejsce w jednym z kilku mniejszych aneksów coffee point rozlokowanych na powierzchni.

Biuro GetResponse & ClickMeeting w Gdańsku

 

Lokalizacja: Kompleks biurowy Alchemia - Neon, Grunwaldzka 413, Gdańsk, Oliwa

Rok: 2022

Metraż: 2 800 m kw.

Autorzy koncepcji: Workplace

Projekt wykonawczy i wykonawstwo: Torus

  1. en

/

/

/

/

/